اخبار

گلپخش اول

۶ آذر ۱۴۰۰ |

نظام پیشنهادات

کمیته نظام پیشنهادات چیست؟
منابع انسانی گلپخش اول طرح نوآورانه‌ای را جهت شنیدن پیشنهادات و نظرات همکاران عزیز ارائه داده است که آن را با نام "نظام پیشنهادات" می‌شناسیم.
این خدمت نوین به منظور همراهی و همیاری کارکنان در مسائل شرکت، راه اندازی شده است. یافتن راه حل های مناسب برای حل مشکلات سازمانی، افزایش خلاقیت همکاران و جلب توجه هرچه بیشتر این عزیزان به محیط کاری از ویژگی های وجود چنین بستری است. به علاوه اینکه همکاران با مشارکت در تصمیم گیری های خرد و کلان، خود را در در سرنوشت مجموعه دخیل می‌بینند و این امر قطعا روی بهره وری این عزیزان تاثیر مثبتی خواهد داشت. 
اما اگر میخواهید بدانید شرایط ثبت پیشنهاد و روش اجرایی در نظام پیشنهادات به چه شکل است، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.


روش اجرایی
پس از اینکه پیشنهادات در این صفحه ثبت شدند به رویت دبیر  این کمیته رسیده و توسط ایشان بررسی می‌شوند.  در صورتی که پیشنهادات، ویژگی های لازم را دارا باشند، پس از بررسی شامل 50.000 تومان پاداش، به صورت وجه نقد، می‌شوند. در مرحله بعدی پیشنهادهای ارائه شده به کمیته های عالی ارجاع داده میشوند تا به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرند. در این مرحله، در صورت نیاز  اقدام به تشکیل گروه های کارشناسی جهت بررسی پیشنهادات می گردد و در مرحله آخر هیئت عامل نسبت به اجرائی بودن و  میزان اثربخشی پیشنهاد ارائه شده، تصمیم گیری نهایی می کند. 

نظام پیشنهادات انواع پیشنهادات
انواع پیشنهادات 

پیشنهاداتی که در این سامانه ثبت می‌شوند، می‌توانند یکی از سه مدل ذیل باشند:
1.    پیشنهاد کایزنی
پیشنهاداتی که منجر به بهبودهای کوچک در شرایط کاری افراد در حوزه های مختلف می‌گردند، پیشنهاد کایزینی نام دارند. این بخش از پیشنهادها تنها امکان ارائه توسط افراد را دارند و امکان ارائه پیشنهاد کایزنی به شکل گروهی وجود ندارد. 
2.    پیشنهادات ویژه
پیشنهاداتی ویژه محسوب می‌شوند که کمیته عالی تشخیص دهد دارای اثربخشی بالایی بوده  و سبب صرفه جویی مالی بسیاری می‌شوند. ارائه دهنده پیشنهاد ویژه از پاداش یک الی پنج میلیون تومانی برخوردار  خواهد شد. این نوع از پیشنهاد، قابلیت ارائه به شکل گروهی را  نیز دارد.
3.    پیشنهادات فراخوانی 
این پیشنهادات دارای بازه زمانی محدود هستند و در پاسخ به  فراخوان های عمومی در بین پرسنل در خصوص مسائل و مشکلات جاری شرکت ارائه می‌گردند. اعلان پیشنهادات فراخوانی، تنها از طریق مصوبه هیات عامل و  دبیر نظام پیشنهادات صورت می‌پذیرد.
در این مرحله ، پیشنهادهای ارائه شده به کمیته های عالی ارجاع داده میشوند تا به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرند. همچنین در شرایطی که نیاز به پیشنهادات فراخوانی باشد، در صورت نیاز  اقدام به تشکیل گروه های کارشناسی جهت بررسی پیشنهادات می گردد.

کمپین نظام پیشنهادات
ویژگی‌های لازم برای ارائه پیشنهادات 

هر پیشنهاد چهار ویژگی اصلی به شرح زیر دارد:

  •     بیان پیشنهاد و یا نقص در سیستم کاری

  •    ارائه راه کار عملی جهت رفع مشکل و یا بهبود سیستم

  •    محاسبات مربوط به برآورد اقتصادی و هزینه‌های طرح ارائه شده 

  •    نتیجه و تاثیر پیشنهاد در شرکت

mail پر کردن فرم نظام پیشنهادات mail

کمپین نظام پیشنهادات 3

 

اخبار مرتبط

مراسم تودیع جناب آقای مهندس کاتبی و ...

مراسم تودیع با حضور رئیس محترم هیات مدیره جناب ...

ادامه مطلب ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

همایش شیراز ...

  به گزارش روابط عمومی گلپخش اول جناب آقای مهندس کریمی مدیرعامل محترم گلپخش اول ...

ادامه مطلب ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

پیام نوروزی مدیر عامل جناب آقای مهندس ...

بهار فرصت دوباره نگریستن به دیروز ، امروز و فرداست. مجالی است برای ...

ادامه مطلب ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

گلپخش اول وارد بورس شد ...

گلپخش اول وارد بورس شد به گزارش روابط عمومی و امور بین ­الملل شرکت ...

ادامه مطلب ۲۳ بهمن ۱۴۰۰